REIKI

Reiki je energie.

Překládá se jako životodárná energie, vesmírná energie, pro někoho Boží energie.

Pochází z japonštiny:

Rei - životodárný, vesmírný, Duch, Boží síla, skutečnost

Ki - energie, síla, universální energie lásky, léčivá energie

Já to vnímám tak, že každý z nás reiki používá, ať už vědomě, nebo nevědomě. Když malé dítě spadne a uhodí se do kolena, instinktivně si bolavé místo chytne, přiloží si na kolínko ruku…

Sama se učím s touto energií pracovat vědomě, snažím se vnímat, co se mnou a s ostatními toto vědomé používání a předávání dělá, jakou má sílu, jak působí. Nejčastěji se udává, že se energie předává prostřednictvím rukou, tak pracuji i já, i když to cítím tak, že může sálat z celého člověka.

Reiki je velmi moudrá harmonizující energie, uvolňující blokády na fyzické i psychické úrovni. Někdy vyřeší tělesný problém, ale pokud neporozumíme, co nám to naše duše prostřednictvím těla říká, je to jen dočasné. Reiki může velmi podpořit i při tomto pochopení, pokud máme snahu. Někdy nám zkrátka dojde, co dojít má, a tím dojde i k úplnému vyléčení těla.

Také se debatuje o tom, zda člověk k předávání této životadárné energie nutně potřebuje druhého člověka, Mistra, aby ho zasvětil. Podle mě ne, i když jsem trojím zasvěcením prošla. Tím neříkám, že je to zbytečné. Je určitě dobré setkat se s lidmi, kteří s reiki vědomě pracují a poučit se a naučit, jak s reiki zacházet, zamyslet se nad doporučeními, zkušenostmi, způsobem, možnostmi a mnohé se dozvědět.  

 

 

Kontakt

Astro-koučka
Mgr. Gabriela Šátková
Náměsti T.G. Masaryka 1011
Poděbrady

+420 608 722 639

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode